Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

vrijdag 29 mei 2026

In Limburg: Leopoldsburg zet in op nieuwe beleving voor jongeren (29 mei 2026)

Na het succes van Kamp Knalt werkt Leopoldsburg aan een nieuw hoofdstuk, met frisse plannen voor een festival en andere, duurzame activiteiten. Tegelijk investeert Leopoldsburg op dit moment in Kwartier IJzer, een plek waar jongeren zich kunnen thuis voelen.

Leopoldsburg bouwt volop aan nieuwe initiatieven voor jongeren in Leopoldsburg. Zo zijn er momenteel gesprekken lopende met verschillende partners om vanaf 2027 een grootschalig festival te organiseren op de site van Buitenbeenpop, de dag na het evenement (laatste weekend van augustus). "We hopen hierrond een mooie samenwerking op poten te zetten. Daarmee willen we opnieuw een sterk festivalgevoel creƫren, gericht op jongeren en beleving in eigen gemeente. Daarnaast werken we aan een toekomstvisie waarbij we vanaf 2028 meerdere kleinschaligere initiatieven opzetten. Die moeten samen zorgen voor een gevarieerd en haalbaar aanbod."

Deze aanpak past binnen een bredere investering in jongeren. "Vandaag ligt onze prioriteit bij de ontwikkeling van kwartier IJzer tot een volwaardige jongeren- en welzijnscampus. Dat project vraagt momenteel onze volledige inzet op vlak van budget en personeel. We willen eerst van deze nieuwe plek een succes maken, zodat ze nadien ook een sterke basis vormt voor nieuwe evenementen."

"Kamp Knalt blijft voor veel mensen een mooie herinnering. Net daarom kiezen we nu bewust voor een nieuwe aanpak: duurzaam, haalbaar en toekomstgericht, maar met dezelfde ambitie als vroeger: mensen samenbrengen en jongeren in Leopoldsburg laten beleven", aldus schepen Franky Geypen.



Bekijk alle artikels uit In Limburg