In Limburg: Bilzen-Hoeselt lanceert kunstproject tegen armoede (16 oktober 2025)
Op vrijdag 17 oktober is het Werelddag van Verzet tegen Armoede. Die dag start een opmerkelijke tentoonstelling in Cultuurhuis Bilzen-Hoeselt, Zaal De Kimpel. Tien personen verwerkten hun eigen ervaringen met armoede in beeldhouwwerken. Met De vele gezichten van armoede willen het Sociaal Huis Bilzen-Hoeselt, Avansa Limburg en vzw Welzijnszorg het grote publiek bewust maken van dit onrecht.
Onder begeleiding van kunstenares Marijke Willaert creëerden tien kansarmen beeldhouwwerken op basis van hun gezichtsafgietsel. Schepen Véronique Jans: "Elk gezicht vertelt een uniek verhaal, waarbij de binnenkant vaak verschilt van wat je aan de buitenkant ziet. Die persoonlijke aanpak maakt armoede heel tastbaar voor de toeschouwers en dat is precies de bedoeling. Hoe meer mensen over deze thematiek nadenken, hoe beter. Als stad
zullen we ons blijven inzetten om kansarmoede de wereld uit te helpen."
De vele gezichten van armoede loopt van vrijdag 17 oktober t.e.m. vrijdag 14 november. De expo kan gratis bezocht worden in de kleine foyer tijdens de openingsuren van Cultuurhuis Bilzen-Hoeselt, Zaal De Kimpel.