Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

donderdag 11 september 2025

Herk-de-Stad: Vogelschrikkanonnen zijn verboden (23 juni 2010)

Het gebruik van vogelschrikkanonnen of andere geluidsbronnen voor het verjagen van vogels bij het beschermen van de akkerbouw, tuinbouw en fruitteelt is enkel toegestaan na schriftelijke machtiging van de burgemeester.
De aanvraag hiertoe wordt gemotiveerd en moet toelaten de mogelijke hinder van de installatie te beoordelen. Indien de toestemming verleend wordt, gelden volgende voorwaarden:

• luchtdrukkanonnen of andere geluidsbronnen mogen enkel opgesteld worden op een afstand van meer dan 200 meter van een woongebied zoals bepaald in het gewestplan en/of andere plannen van aanleg of RUP’s, en/of op een afstand van
meer dan 100 meter van een woning en/of van een openbare weg.

• het gebruik van luchtdrukkanonnen of andere geluidsbronnen is in ieder geval verboden tussen 20.00 uur en 08.00 uur; op gemotiveerd verzoek kan in de machtiging een ingekorte
verbodsperiode worden bepaald.

• de machtiging kan maximaal voor een duur van 4 weken na mekaar worden toegestaan (verder gebruik vereist het indienen van een nieuwe aanvraag)

Info
Milieudienst Herk-de-Stad.

Bekijk alle artikels uit Herk-de-Stad