Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

woensdag 31 december 2025

Genk: Ouders Bas: Je boekentas hangt slap en leeg in de kelder (31 augustus 2016)

Op de Facebookpagina @stoerestrijder (Bas) staat een emotionele boodschap over de eerste schooldag. De ouders van de in mei overleden Bas uit Genk wensen alle mama's, papa's, broertjes en zusjes die op 31 augustus een boekentasje minder moeten vullen, heel veel sterkte.

"Je boekentas hangt slap en leeg in de kelder. Geen boeken, geen schoolagenda, geen brooddoos of drinkbus. Leeg. Want jij gaat morgen niet naar school. Je keek er erg naar uit: eindelijk eens iets moeilijks leren. Een jaartje eerder dan normaal zou je naar de middelbare school gaan, Latijn-sport, zoals je grote broer waar je zo naar opkeek. Omdat hij zo goed kon voetballen. Jij kon het iets minder, maar jij ging later ook bondscoach worden, en daar hoefde je niet zo goed voor te kunnen voetballen. En hersenchirurg, dat ging je ook worden. Maar dat zul je nooit worden. Je zult voor eeuwig onze kleine pientere witte aapje blijven. Ik wens alle mama's en papa's , broertjes en zusjes die vanavond een boekentas minder moeten vullen heel veel sterkte voor de dag van morgen. En weet: dood ben je pas als ik je ben vergeten, en dat doen we nooit", aldus de ouders van Bas.

In mei overleed Basje na een mislukte harttransplantatie. Bas en zijn familie waren te zien in het VTM-programma CATHéRINE. Zijn transplantatie mislukte, maar op zijn beurt gaf de jongen wel nog andere personen een nieuwe kans. Het verhaal van Bas heeft iedereen in het hart geraakt.

Bekijk alle artikels uit Genk