Genk: Handcomputers de deur uit: Smartphones voor verkeerspolitie MidLim (1 juni 2016)
De verkeerspolitie van de politiezone MidLim neemt een aantal smartphones in gebruik. Met de nieuwe toestellen kunnen verkeersovertredingen eenvoudig en snel vastgesteld worden. Via een aangepast softwareprogramma worden alle gegevens meteen op straat geregistreerd en afgewerkt.
De Android smartphones zijn door de firma Tradelec (Genk) ontwikkeld op maat van de politie en op basis van bevindingen op het terrein. Zo kunnen er fotos van de overtreding gekoppeld worden aan de vaststelling.
Voor een vlotte en correcte verwerking van identiteitsgegevens kan de barcode van een identiteitskaart gescand en toegevoegd worden. Met de aankoop worden verouderde handcomputers vervangen, die over minder functionaliteiten beschikten.
"Momenteel werkt enkel de verkeerspolitie met de toestellen, maar het is de bedoeling om de smartphones nog verder te ontwikkelen met andere toepassingen."