Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

woensdag 31 december 2025

Genk: Veiligheidsdiensten extra alert op 1 mei (28 april 2016)

Genk heeft een lange traditie inzake veiligheidsbeleid op evenementen. Zo waakt een veiligheidscel over de veiligheid tijdens grote evenementen in het centrum. Dat gaat over uiteenlopende aspecten van veiligheid.

Burgemeester Wim Dries: “Verkeersveiligheid, crowd control, openbare orde en dergelijke horen daar allemaal bij. Ten behoeve van de crowd control zetten we al langer camera’s in om de situatie goed te kunnen opvolgen. We werken in die veiligheidscel ook sterk samen met interne en externe partners: de organisatoren, politiediensten, brandweer, het Rode Kruis en onze communicatiedienst. Zo kunnen we snel en alert reageren. Naar aanleiding van de recente gebeurtenissen in ons land krijgt dit aspect van het evenement nu zondag dan ook de nodige aandacht.”



Concreet geven de stad en politie MidLim deze tips:

Grote tassen of rugzakken zijn weliswaar niet verboden, maar indien mogelijk laat je ze beter thuis;

Laat je spullen nooit onbewaakt rondslingeren; Merk je iets verdacht op? Spreek dan zo snel mogelijk de aanwezige politie of security aan of doe een melding via het noodnummer 101.

Bekijk alle artikels uit Genk