Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

donderdag 1 januari 2026

Genk: Slachtvloer goedgekeurd: Vlees van proefslachting gaat naar goede doelen (7 september 2015)

De aangekondigde hercontrole van de Genkse slachtvloer in het kader van het offerfeest is maandagnamiddag goed verlopen. De enige infrastructurele opmerking, namelijk het voorzien van een transparant omhulsel rond de verlichting, werd opgelost. Daarmee heeft Genk de vergunning binnen voor een slachtvloer. Daar kunnen, tijdens de dagen van het islamitisch offerfeest, schapen onverdoofd geslacht worden binnen het Vlaams en Belgisch wettelijk kader. De proefslachting die onmiddellijk daarna plaatsvond, is ook goed verlopen. De stad schenkt het vlees weg aan goede doelen.

Op advies en onder toezicht van het FAVV organiseerde het stadsbestuur maandagnamiddag een 'proefslachting' om zo alles grondig uit te testen.

"Het is een nieuwe inrichting en ook voor de medewerkers, een 65-tal vrijwilligers uit de Genkse moslimgemeenschap, is het allemaal nieuw. Uittesten hoe het effectief in zijn werk gaat en zo eventueel nog bijsturen, is dan ook geen overbodige luxe. Zie het als een soort 'generale repetitie'," vervolgt schepen Swartenbroekx.

20 jonge rammen uit de schaapskudde die de stad laat grazen op de heidegronden werden geslacht. Het gaat om schapen die de herder sowieso elk jaar uit de kudde moet halen om de kudde gezond te houden. De stad heeft voorts beslist het vlees te schenken aan enkele organisaties die zich bezighouden met de opvang van vluchtelingen, asielzoekers of die werken met andere kwetsbare doelgroepen. Concreet gaat het om het Genkse LOI, Fonto Nova (Stalenstraat, huisvesting en begeleiding van niet-begeleide minderjarigen), de Genkse Sint-Vincentiusvereniging en de asielcentra Ter Dennen in Lanaken, Valkenhof in Overpelt en in Heusden-Zolder.


Bekijk alle artikels uit Genk