Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

donderdag 1 januari 2026

Genk: Laatste Bokrijkdag op zondag 30 augustus: Terug naar school (25 augustus 2015)

Vlak voor de echte schoolpoorten openzwaaien, kan je in het dorpsschooltje van Bokrijk al les volgen zoals meer dan 100 jaar geleden. Een heel verschil met het onderwijs van nu. De lessen begonnen en eindigden met een gebed.

Meer dan 100 geleden was het niet zo vanzelfsprekend dat je als kind naar school ging. De leerplicht is immers pas in 1914 ingevoerd voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Wie op het platteland woonde, bleef vaak thuis om mee te helpen op de boerderij. Vooral in de oogstperiode hadden de boeren veel helpende handen nodig en bleven de schoolbanken zo goed als leeg. In de winter, wanneer er minder werk was op de boerderij, zaten de klaslokalen dan weer overvol. Vandaag ervaren de kinderen in Bokrijk hoe het was om mee te helpen met het dagelijkse werk: hout sprokkelen, bezemen, de handwas doen, op het land werken en vooral… gehoorzamen! Er zijn verschillende sessies tussen 10.15 u. en 15.45 u. Tijdens de rondleiding ‘Een dag uit het leven van…’ krijg je een antwoord op vragen zoals ‘Hoe leefden en werkten de mensen?’, ‘Was er tijd voor ontspanning?’ en ‘Wat kwam er op tafel?’.

Na studie en arbeid is er ook tijd voor plezier. Op de grote speelplaats leven jong en oud zich uit met tal van ‘rages’ vanop de speelplaats, van vroeger tot nu. Hinkelen, tollen, elastiek springen, bikkelen of touwtje springen… Hoe bracht jij vroeger de speeltijd door? Of geniet van de theateract ‘De zingende tafel’ en zing mee met alom bekende kinderliedjes. In het Singer-naaiatelier kan je een origineel boterhammenzakje in elkaar te knutselen om tijdens het nieuwe schooljaar de boterhammetjes netjes verpakt mee naar school te nemen. Activiteiten te over voor een dag vol speelplezier.

Op deze Bokrijkdag genieten de bezoekers eveneens van talrijke demonstraties en initiaties door de vakmensen van Bokrijk.

Het Openluchtmuseum van Bokrijk is geopend vanaf 4 april tot en met 4 oktober 2015, van 10u. tot 18u. In juli en augustus is het Openluchtmuseum dagelijks geopend.

INFO
Domein Bokrijk
Bokrijklaan 1
3600 Genk
www.bokrijk.be


Bekijk alle artikels uit Genk