Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

donderdag 1 januari 2026

Genk: Bokrijkdag 8 augustus: Oude spelen herleven in Bokrijk (5 augustus 2015)

Ook in augustus is het Openluchtmuseum van Bokrijk zeven dagen op zeven geopend en biedt het elke dag een ruime keuze aan workshops, demonstraties en gezinsactiviteiten aan. De zondagen zijn extra sfeervol dankzij gethematiseerde Bokrijkdagen.

Tijdens de Bokrijkdagen, acht zondagen in juli en augustus, wordt telkens een ander aspect uit ons rijke culturele erfgoed belicht. Ook sport en spel maken daar deel van uit en zijn van alle tijden. De volkssporten en –spelen die je zondag kan beleven, vormen een mooie aanvulling bij het dagdagelijkse spelaanbod in het museum.

Ontdekt op zondag 9 augustus een brede waaier aan volkssporten en –spelen, verspreid over het volledige Openluchtmuseum. Het aanbod is kleurrijk en divers: waag je aan oude, tot de verbeelding sprekende spelen zoals krulbollen, beugelen, ringsteken per fiets, hoefijzerwerpen of nagelslaan. Een Bokrijkgids leidt elke activiteit in goede banen. Of leer de kunst van het pagschieten, kruisboogschieten of wipschieten onder deskundige begeleiding van een gespecialiseerde sportclub.

Ontdek hoe veelzijdig ‘touw’ wel is tijdens een indrukwekkende ‘ropeskipping’-show van de DDF-crew, in 2012 nog de winnaar van ‘Holland got Talent’. Deze interactieve show vindt plaats om 11u., 12u., 14.30u. en 15.30u.

Bezoekers kunnen dit ook zelf uitproberen of deelnemen aan een wedstrijdje touwtje springen met kans op een Bokrijkabonnement.

Kinderen maken hun eigen springtouw en leren balanceren op een ‘slackline’, een koord die tussen de bomen op het Kempens dorpsplein gespannen wordt.

Aan de pop-upstand van het Speelgoedmuseum Mechelen ontdek je de nieuwe tentoonstelling ‘Toy stories: multicultureel spelerfgoed’ in een notendop. Spelende kinderen vind je overal, en er zijn verrassend veel gelijkenissen tussen spel en speelgoed uit alle hoeken van de wereld. Verbaas je over de vindingrijkheid van een kind en leef je helemaal in: speel het Endéspel uit Afrika of Ti ta to uit Haïti. Kijken en zélf doen

Op deze Bokrijkdag genieten de bezoekers, net zoals tijdens weekdagen, eveneens van talrijke demonstraties en initiaties door de vakmensen van Bokrijk.

INFO
Domein Bokrijk
Bokrijklaan 1
3600 Genk
011 265 300

Bekijk alle artikels uit Genk