Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

donderdag 1 januari 2026

Genk: Genk krijgt twee nieuwe busverbindingen (30 april 2015)

Stad Genk investeert 590.000 euro in twee nieuwe buslijnen. Hiermee wil de stad een vlotte en gemakkelijke verbinding naar en tussen haar campussen garanderen. De Campushopper zal op weekdagen tussen 7u en 19u elk half uur C-mine, Genk-station, het ZOL en de scholencampussen in Diepenbeek en Hasselt verbinden. In de daluren rijdt de bus 1 keer per uur. De ConnecThor is een snelle lijn die vier keer per dag, twee keer ’s ochtends en twee keer ’s avonds, Thor Park, het ZOL en Hasselt-station aandoet.

“Wij mikken met deze twee nieuwe busverbindingen vooral op studenten maar ook op degenen die op de Genkse campussen werken of ze regelmatig bezoeken. Denk maar aan het ZOL. Daar mag vanaf september het Liza honderden studenten ontvangen, maar ook het personeel en de bezoekers van het ZOL zullen gebruik kunnen maken van deze lijnen. Hetzelfde geldt voor C-mine”, zegt CD&V-schepen van Mobiliteit Michaël Dhoore.

“De lijnen zullen vanaf september beginnen rijden. Er wordt momenteel een designopdracht uitgeschreven omdat we de bussen een eigenzinnige Genkse aankleding willen geven. De bussen zullen zeker opvallen in het Genkse straatbeeld."

Bekijk alle artikels uit Genk