Genk: Muziek van lokaal talent vult 50 Genkse huiskamers (13 april 2015)
30/30/30 is een nieuw muzikaal project van de stad in het kader van Lokale Helden. Het opzet was (en is) om op 30 april 30 artiesten te laten optreden in 30 Genkse huiskamers. Maar de respons van Genkenaren is zo groot dat het project nu afklokt op niet minder dan 50 locaties en bijna 70 artiesten.
"Het opzet was om in elke stad of gemeente lokaal talent een podiumkans aan te bieden op allerhande podia. Ambitieus als we zijn, koos Stad Genk ervoor om dit verder door te trekken tot deze 30/30/30," weet schepen van evenementen Erik Gerits.
"Na een oproep in de stadsmagazine 3600 en met de hulp van zes curatoren wisten we maar liefst 50 locaties en bijna 70 artiesten te strikken," vervolgt schepen van cultuur en Jeugd Anniek Nagels. "Zoveel concerten op diverse locaties in een stad op één dag: het is ongezien. Bovendien komen zowat alle genres aan bod: van snoeiharde hiphop tot traditionele folkmuziek en van ruige rock-'n-roll tot klassieke composities."
Het divers aanbod aan muziek is onder andere te danken aan de curatoren die het project artistiek begeleiden. Albert Claesen, Claudia Guarraci, Lennart Janssen, Yusuf Albayrak, Luc Vergauwen en Youssef Moussalli wisten dankzij hun diverse muzikale achtergrond een heel brede doelgroep aan te spreken. Artiesten werden gematcht met locaties, waardoor op elke locatie wel een verhaal te vertellen is.
Denk maar aan Gianni Marzo van Isbells en Marble Sounds die een boeiende set zal spelen in z'n eigen ouderlijk huis. Ook jazzfenomeen Carlo Nardozza zal in het ouderlijk huis de pannen van het dak spelen. Eurosong- en Voice-zanger Yass mag in het Emile van Dorenmuseum een intiem concert geven. Andere boeiende verhalen zijn bijvoorbeeld de hiphopgroep Ivory Gates die in de Cosmodrome een spacey concert zullen neerzetten en de familie Guarraci die in de legendarische Studio Crescendo alles uit de kast halen.
Alle concerten zijn gratis toegankelijk, mits inschrijving via de website http://www.303030.be. Voor ieder concert moet apart ingeschreven worden bij de huiseigenaar.