Recente berichten in de rubriek IN LIMBURG - Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

woensdag 7 januari 2026

Genk: MARS GENK: 20.000 mensen stappen mee voor nieuwe toekomst (11 november 2012)

Omstreeks 14.30uur zijn de laatste deelnemers van de Mars voor de Toekomst aangekomen op het C-mine plein. De organisatie schat dat uiteindelijk meer dan 20.000 mensen meedoen aan de Mars voor de Toekomst. Zonet las Britt (9 jaar), dochter van een getroffen arbeider een brief voor, een pakkend moment tijdens deze vreedzame en solidaire manifestatie.

Aan de start werd het aantal mensen geschat op zo’n 15.000. "Maar ook nadat de Mars zich al in beweging had gezet, bleven busladingen mensen aankomen in Genk. Het C-mine plein staat goed vol, dus we schatten dat ruim 20.000 mensen zijn komen opdagen", zegt burgemeester Wim Dries.

Alles is tot nu toe zeer goed verlopen. De Mars is, zoals vooropgesteld, een rustige, vreedzame en solidaire manifestatie met een goede sfeer.


foto: stad Genk

Bekijk alle artikels uit Genk