Nieuws uit Limburg - Persberichten - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

zaterdag 13 september 2025

Business: Toeristische sector in Limburg blijft groeien (11 september 2016)

De toeristische sector in Limburg blijft groeien. Van alle provincies is Limburg de enige provincie die voor de eerste helft van 2016 een stijging kan optekenen. Dat blijkt uit cijfers van Toerisme Vlaanderen voor de eerste 6 maanden, die Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts vandaag bekendmaakte.

“Met een stijging van 3,5% op overnachtingen presteert onze verblijfssector in Limburg uitstekend en bevestigt Limburg haar reputatie als geliefde vakantieregio”, zegt Igor Philtjens, gedeputeerde van Toerisme en voorzitter van Toerisme Limburg vzw.

Uit deze voorlopige cijfers blijkt dat Limburg een stijging kon noteren in aankomsten en overnachtingen in de eerste 6 maanden. Maar liefst 5% meer aankomsten en 3,5% meer overnachtingen bevestigen de positieve tendens die tot nu toe werd aangegeven vanuit de sector. Voor de buitenlandse markt is dit zelfs 4,9% meer overnachtingen.

De cijfers van Toerisme Vlaanderen baseren zich op de voorlopige cijfers van de Federale Overheidsdienst Economie. Uit de eerste analyses komt Limburg alvast als de enige stijger uit de bus. De eerste 3 maanden van 2016 lagen deze stijgingen zelfs nog hoger maar de zware regenval en overstromingen in mei en juni hebben natuurlijk ook gevolgen gehad voor de toeristische sector in Limburg. Uit de sectorbevraging tijdens en na de zomer blijkt echter dat de Limburgse sector zich snel heeft kunnen herstellen na de wateroverlast.

Bekijk alle artikels uit Business