zondag 5 februari 2012 | info@limburgnieuws.be

Kies je stad/gemeente

In Limburg: Steve Stevaert voorzitter van Infrax


11/03/'10 - Het hing al een tijdje in de lucht. Steve Stevaert zou de nieuwe voorzitter worden van het netbedrijf Infrax, dat instaat voor elektriciteit, aardgas, kabeltelevisie en riolering in 110 Vlaamse gemeenten. Dat is nu, na de beslissing van de Algemene Vergadering en de Raad van Bestuur op donderdag 11 maart officieel een feit. Stevaert gaat zich opnieuw bezighouden met nutsvoorzieningen. Voorlopig wil Steve Stevaert daar zelf verder niet veel aan toevoegen. “Het is te vroeg voor interviews” zegt hij zelf. “Ik ben immers nog maar pas voorzitter van Infrax”.

Niet full-time in dienst bij Infrax

“De voorzitter bepaalt mee de richting waarin het bedrijf kan en moet evalueren” zegt Steve Stevaert. “Toen ik in de vroege jaren negentig voorzitter was van de Limburgse poot van Infrax heb ik al snel ondervonden hoe belangrijk, maar ook hoe interessant de materie is. Vanuit de Raad van Bestuur hebben we diverse initiatieven genomen. Ze hebben stuk voor stuk geholpen om te groeien naar een modern, rendabel en toekomstgericht dienstenbedrijf. Mijn persoonlijke interesse voor de verschillende diensten die Infrax aanbiedt hebben mij doen beslissen om hier opnieuw mijn tanden in te zetten. De samenwerking met de directie en het personeel is daarbij enorm belangrijk. Zij moeten de ideeën en initiatieven die in de Raad van Bestuur groeien omzetten in de dagdagelijkse werking. Ik heb er alle vertrouwen in dat we met zijn allen een uitstekend en innovatief Infrax-team gaan vormen.“

De toekomst van Infrax

Over toekomstplannen wil de nieuwe voorzitter nog niets kwijt. “Ik heb al een aantal journalisten verteld dat ik voorlopig geen interviews wil geven” vertelt Stevaert. “Vandaag begint voor mij de nieuwe uitdaging bij Infrax. Ik wil liever een stuk in de krant wanneer er concrete dingen te vertellen zijn. Daarvoor is het nu nog wat te vroeg.”

De marktsituatie is sterk gewijzigd sinds hij voor het eerst voorzitter bij het toenmalige netbedrijf was. Destijds was de liberalisering van de energiemarkt er nog niet. Toen in het begin van deze eeuw eerst de bedrijven en nadien ook de burgers vrij hun leverancier konden kiezen was Steve Stevaert Vlaams Minister voor Energie. In de vrije energiemarkt zijn er een heleboel nieuwe spelers bijgekomen zodat het energielandschap er volledig anders uitziet.

Steve Stevaert: “Continuïteit is belangrijk, maar bovendien liggen er heel wat uitdagingen klaar en daar is veel mee te doen. Ik ga er in ieder geval veel tijd in steken om Infrax nog dynamischer te maken. Sowieso vind ik dat we bij de wereldtop moeten behoren op het vlak van slimme netten. Daar moeten we voor gaan.”

Bekijk alle artikels uit In Limburg

Deel / Bewaar Deel / Bewaar / Email


Limburgnieuws.be © 2001 - 2012
Berichten en foto’s van Limburgnieuws.be mogen op geen enkele wijze verspreid worden, in welke vorm dan ook, zonder uitdrukkelijke toestemming en overeenstemming van de hoofdredactie. Alle materialen op de site komen van vrijwillige medewerkers.