Nieuws uit Limburg Limburgnieuws.be

dinsdag 18 december 2018

Ham: Ludo Sannen stapt uit politiek (15 september 2013)

"Op vraag van de partij (sp.a) en na overleg neem ik ontslag als Vlaams volksvertegenwoordiger en bijgevolg ook als Gemeenschapssenator", schrijft Ludo Sannen uit Ham op zijn website. "Ik wil iedereen (kiezers, medewerkers, collega’s) danken voor de steun en het vertrouwen gedurende al die voorbijë jaren en dit zowel bij Agalev als sp.a waardoor ik deze prachtige opdracht van volksvertegenwoordiger heb mogen en kunnen opnemen. Steeds heb ik geprobeerd mijn politiek engagement in te vullen vanuit een sociaal, groene inspiratie en in de overtuiging dat je door samenwerking meer bereikt. Werken aan een duurzame samenleving waarin iedereen gelijke kansen heeft, een samenleving waarin de kwaliteit van het leven voorop staat en de toekomst verzekerd wordt, was mijn leidraad. Weliswaar buiten de actieve politiek, hoop ik nieuwe en boeiende uitdagingen te vinden", aldus Sannen.

De Genkse schepen en ondervoorzitter van sp.a, Joke Quintens, volgt Sannen op in het Vlaams Parlement.

Politieke loopbaan van Ludo Sannen

- gemeenteraadslid Ham (1983-1991; 2007-2010)
- schepen leefmilieu, ruimtelijke ordening en verkeer Ham (1984-1988)

- Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (1995 - 2009) ( 07/07/2010 - 13/09/2013)

- fractievoorzitter, lid van het Uitgebreid Bureau van het Vlaams Parlement (1999 - 2003) (2007 - 2009)

- Vlaams minister van Leefmilieu, Landbouw en Ontwikkelingssamenwerking (2003 - 2004)
- secretaris van het Vlaams Parlement en lid van het Bureau van het Vlaams Parlement ( 2004 - 2007)

- gemeenschapssenator (13/07/2010 - 13/09/2013)

- lid van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa (13/07/2010 - 13/09/2013)

Bekijk alle artikels uit Ham